A Turáni Átok Eredete

1/9 anonim válasza: 100% A turáni átok egy legenda, amely szerint a magyarok közötti viszálykodás egy ősi átok következménye. Az átok eredete eltér a különböző változatokban, egyesekben a Szent István által üldözött táltosoktól ered, mások még régebbre mennek vissza, de mindegyikben közös az átok: a magyarok közt legyen széthúzás, ellenségeskedés. A legenda valószínűleg a 19. század második felében keletkezett, korábbi ismert említése nincsen, és a magyarság turáni eredete is csak Max Müller német nyelvész 1861-es Nyelvtudomány című munkája nyomán terjedt el a köztudatban. [1][2] 2013. márc. 10. 18:32 Hasznos számodra ez a válasz? 2/9 anonim válasza: 52% Turáni átok=a történelem hamisítása. 2013. 18:35 Hasznos számodra ez a válasz? 3/9 A kérdező kommentje: Tehát az átok valójában nem is létezett? Nekem mért tűnik úgy, mintha mégis fogná a magyarságot? 4/9 Shai-Hulud válasza: 100% Valóban nem létezett. Itt is az a helyzet, mint egyébként sok más esetben is, hogy a meglévő helyzethez gyártunk elméletet, vagyis "megideologizáljuk" a dolgokat, megmagyarázva, hogy miért is történt így... Pedig a később kitalált "előzmény" nem is létezett.

Mireisz László: A magyar vallás (Vizsom Kiadó) - antikvarium.hu

a turáni átok eredete 9

A magyarok semmivel sem széthúzóbbak, mint bármely más európai nép, csak ellenséges ideológiák szerették volna szabadságszeretetünket átokká varázsolni. Kisebb ügyekben valóban gyakori a széthúzás, de ha az ország sorsáról volt szó, a magyarság mindig összetartott: ez történt 2010-ben is. Nincsen sem turáni, sem más átok a magyar népen, csak az európaitól eltérő világnézet, a haza mindenekfölötti szeretete, ami több más népnél nem ismert erény. Hankó Ildikó

Közösségi csatornáink: [M] IRC Az oldal tartalma, ahol másként nem jelezzük, Creative Commons Nevezd meg! – Így add tovább! licenc alatt érhető el.

Ha kívánja, előjegyezheti a könyvet, és amint a könyv egy újabb példánya elérhető lesz, értesítjük. Előjegyzem

a turáni átok eredete jelentese

Ám közben mi is gyakorlatba jöttünk: mennél kerekebbnek látszik egy történet, annál gyanúsabb a szemünkben. Turán perzsa névadóinál volt egy szimpatikus ősi szokás: csak azt az ötletet valósították meg, ami ugyanolyan csillogónak és kitűnőnek látszott tökrészegen, mint színjózanon. B ezzeg ezt a remek módszert nem gyökeztettük meg. És hogy valóban innen, a Kaszpi tenger vidékéről, Turánból a félig magyar, félig kabar törzsekből álló törzsszövettségtől indult az a folyamat, hogy a döntéseket az emberek fele halálos ostobaságnak, másik fele a csodálatos jövőbe vezető fényes útnak látja? Mindenesetre a menni vagy maradni kérdése volt talán az egyik első ilyen sorskérdés. Nem is sokkal később a Kazár Birodalmat felmorzsolták, maradó magyar testvéreinket szétszórta és beolvasztotta a történelem. A kazárokat úgyszintén. Ők talán - türk létükre - a szintén szétszórt kelet-európai zsidóság ősei lettek. 2012. 07. 13. További cikkek »»»» Ne nézd a hozzászólások dátumát! Szólj hozzá bátran bármikor!

A sumir és az akkád név eredete | zsaratnok.org

Submitted by Anita on 2013. március 26. kedd 20:49 Zaratusztra próféta volt. Nevének eredeti formája a Zardus. A név sumér szóösszetétel. Jelentése felsőbbrendű, égi hírvivő. A hivatalos történelemtudomány a sumér kultúra idejét 5-6 ezer, esetleg 7 ezer évre vezeti vissza. A sumér nép és sumér kultúra ennél sokkal régebbi. A sumér nép nemcsak az Eufrátesz és Tigris folyók völgyében élt, hanem sokkal nagyobb területen. Egy régész professzor szerint az indusvölgyi, mohendzso daroi és harappai kultúra is sumér kultúra volt. Sumér kultúrterület volt az úgynevezett Horezmi kultúra területe is, amely a mai Közép-Ázsiát foglalta magába. Egy időben az Aral tó melletti Urgencs volt Horezm fővárosa. A Horezm szó már névelferdítés, az eredeti formája Ki-var-iz-ma, amely sumér szavak összetétele, a jelentése tűz-országának helye. A szovjet írók által szerkesztett Világtörténet c. 11 kötetes mű egyik fejezete szerint a Horezmi kultúra 7 ezer éves. E kultúrterületen már ismerték a Zaratusztra vallást, amely nem tűzimádás, hanem magasrendű erkölcsi tanok gyüjteménye.

a turáni átok eredete az
  • Sony str dh190 eladó ingatlan
  • Index - Külföld - Na, kik fúrták Bugár Béláék néppárti felvételét?
  • Jysk fürdőszoba szőnyeg
  • Ezoterika | Page 103 | CanadaHun - Kanadai Magyarok Fóruma

:-) 2013. 19:05 Hasznos számodra ez a válasz? 5/9 anonim válasza: 100% Ezer évnél ré jön a tejszínhab. 19:27 Hasznos számodra ez a válasz? 6/9 A kérdező kommentje: Valahogy megbizonyosodhatnék arról, hogy valóban nem létezett, vagy ez is csak feltételezés? 7/9 Shai-Hulud válasza: 100% Megbizonyosodni??? :-D Nem valószínű, hogy meg tudsz... Mint ahogy arról sem lehet megbizonyosodni, hogy valaki nem csinált valamit, például nem lopott - hiszen az, hogy senki nem látta, nem bizonyíték... Mint fentebb is írták, az átokról először a XIX. században tesznek említést, és nehéz elképzelni, hogy az azt megelőző 900-1100 évben SENKI nem említette volna... Így hát igen valószínű, hogy csak ekkor, a XIX. szd. -ban alkották meg a magyarságot sújtó évezredes átok legendáját... De azzal egyetértek, hogy ha nem is létezik ez az átok, viszont igencsak hat! :-( 2013. 19:39 Hasznos számodra ez a válasz? 8/9 A kérdező kommentje: Az hogy nincs róla ezt megelőző írásos emlék nem jelenti, hogy a 19. században alkották meg.

Vélemény, hozzászólás? Hozzászólás Adatok megadása vagy bejelentkezés valamelyik ikonnal: E-mail cím (kötelező) (Nem lesz látható) Név (kötelező) Honlap Hozzászólhat a felhasználói fiók használatával. ( Kilépés / Módosítás) Hozzászólhat a Google felhasználói fiók használatával. Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés Kapcsolódás:%s Kérek e-mail értesítést az új hozzászólásokról. Kérek e-mail értesítést az új bejegyzésekről.

Heves szittya vérünk eredete Évszázadok óta hangzik a sóhaj a magyar ajkán, miért nem tud a magyarság egységes lenni? Mi ez a Szittyaföld mélyéről behurcolt betegség, amit jobbára csak Turáni Átokként szoktunk volt emlegetni? Van-e alapja annak a heves szembenállásnak, amit több mint ezer éve tapasztalunk, vagy az egész a nemzetkarakterológia tárgykörébe tartozó ostoba makacsság, vagy még rosszabb? Mondják, éppen egykori nagyfőnökünk, és éppen A Nagy Büdös Turán kellős közepén, a kazár kagán egy nagy-nagy dilemmában találta magát nyakig: szép lassan beszorult két nagyhatalom, Bizánc és a muszlim világ közé. Turán, a Kaszpi-tenger vidéke és Kazária a IX. században Nagyítás » A Császár és a Bagdadi kalifa folyton rágta a fülét, hogy ne legyen már tovább ilyen szőröstalpú barbár gyaúr kutya, hanem ideje már, hogy megtérjen. Megunván a talán legelőször jelentkező kompország státuszt, holott a kompot még fel sem találták, csak a kompótot (Nicht komp! ), és elvágta a gordiuszi csomót. Mégpedig úgy, hogy nem lett se keresztény, se muszlim, hanem visszanyúlt a gyökerekhez, és felvette a zsidó vallást.