2004 Eb Döntő

BARÁTSÁGOS MÉRKŐZÉS PORTUGÁLIA–GÖRÖGORSZÁG 1–2 (0–1) Düsseldorf. V: Kircher (német) PORTUGÁLIA: Ricardo – Paulo Ferreira, Caneira (Miguel, 46. ), Pepe (Bruno Alves, a szünetben), Ricardo Carvalho – Fernando Meira (Hugo Almeida, 46. ), Miguel Veloso (Jorge Ribeiro, 68. ), Carlos Martins, Quaresma (Raúl Meireles, 68. ) – Nuno Gomes, Simao (Moutinho, 17. ) GÖRÖGORSZÁG: Nikopolidisz – Kirjakosz, Antzasz, Toroszidisz, Pacadzoglu – Baszinasz, Kacuranisz, Karagunisz, Gekasz – Hariszteasz (Szalpingidisz, 70. ), Amanatidisz G: Nuno Gomes (76. ), ill. Karagunisz (33., 60. )

1. 2004-es labdarúgó-Európa-bajnokság (döntő) - Wikiwand
  2. Eredmény

2004-es labdarúgó-Európa-bajnokság (döntő) - Wikiwand

Út a döntőig Eredmények Portugália Forduló Görögország Ellenfél Végeredmény Csoportkör A csoport 1–2 1. forduló 2–1 Oroszország 2–0 2. forduló Spanyolország 1–1 1–0 3. forduló Csapat M Gy D V G+ G– Gk P 3 2 0 1 4 +2 6 –2 A csoportkör végeredménye Egyenes kieséses szakasz Anglia 2–2, t. 6–5 Negyeddöntő Franciaország Hollandia Elődöntő Csehország 1–0 (h. u.

A döntőt 2004. július 4-én rendezték és majdnem megismétlődött a nyitómérkőzés eredménye, amelyen a házigazda portugálok játszottak a görögökkel. A döntő 57. percében Baszinász szögletét Harisztéasz fejelte a kapuba és így Görögország 1–0-ra győzött. A hellének győzelme – akik még soha nem nyertek rangos tornát – óriási meglepetés volt (a legnagyobbnak számító angliai bukméker irodák az Európa-bajnokság előtt 100:1-re taksálták az arányszámot egy esetleges görög győzelemre). A sportszakértők, kommentátorok és a közvélemény szerint soha még ennyire esélytelennek tartott csapat nem nyert rangos tornát.

Eredmény

For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for 2004-es labdarúgó-Európa-bajnokság (döntő). Connected to: {{}} A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából Bővebben: 2004-es labdarúgó-Európa-bajnokság A 2004-es labdarúgó-Európa-bajnokság döntőjét a lisszaboni Estádio da Luz stadionban, 2004. július 4-én 20:45-től játszották. A mérkőzés győztese nyerte a 12. labdarúgó-Európa-bajnokságot. A két résztvevő Portugália és Görögország volt, korábban még egyik válogatott sem szerepelt Eb-, vagy vb-döntőben. A találkozón meglepetésre 1–0-ra Görögország nyert, ezzel történetük első Európa-bajnoki címüket szerezték. [1] Történelmi érdekességek Az Eb-k történetében először fordult elő, hogy a nyitómérkőzést és a döntőt is ugyanaz a csapat játszotta. [1] [2] Portugália a negyedik olyan csapat, amely házigazdaként jutott a döntőbe, azonban 1964-ben, 1968-ban és 1984-ben is a házigazda nyert a döntőben, így Portugália az első olyan csapat lett, amely rendezőként vesztette el az Eb-döntőt.